Comnet 500 Mbps kullanıcı yorumum

Slm sevgili üstatlar, 3 aylık bir kullanım sonrası siz değerli ziyaretçilerimizin merak etiği soruları cevaplamak, geçiş sürecim ve karar verme sürecim hakkında ufak bir özet hazırladım sizlere. Şimdiden saygılarımı ve sevgilerimi sunarım.

Geçiş sürecim özetlemem gerekirse Comnet firmasını bazı YouTube vidolarında gördüm ve www.comnet.com.tr internet sayfası altında bulunana altyapı sorgulama sayfası içindeki adres bilgilerimi doldurdum ve 1000 Mbps kadar hizmet alabileceğimi gördüm. Halihazırda TurkNet kullanmakta olduğumdan ve bulunduğum bölgedeki port yetersizliği sebebi ile taşıtma işlemi oldukca daha makul geldi. Lüzumlu adımları ilerlediğimde bazı evraklara imza atıp sistemlerine yüklememi istediler ve iyi mi yükleneceği mevzusunda nazik bir dilde anlatıyorlar, evrakları yükledikten sonrasında geçiş işlemine başlıyorlar. Ve imzalı evrakları size verilen kargo kodu ile parasız bir halde göndermenizi istiyorlar.

Kara verme süreci en oldukca etkiliye 100Mbps hızın 4 kişilik bir aileye yeterli gelmemeye başlaması ve bunun yanında ufak bir sebep olarak da TurkNet’e son süreçten gelen zamlar oldu diyebilirim.

Not: Türk Telekom FTTH altyapı kullanmaktayım kısaca eve kadar fiber kablo gelmekte.
Merak etiğiniz soruları umuyorum üstatlarım.