Load balancing, dispatch ve internet birleştirme

load balancing, dispatch ve büyük firmaların kullandığı SD-WAN benzer biçimde kavramların en makul ve uygun olanlarını kullanarak ağlarımın hızlarını mümkünse birleştirmek, birleştirmek mümkün değilse değişik görevlere değişik ağlar atamak isterim.

Durumum: Kendi katımda ve üst katta birleştirebileceğim iki ağ var fakat üst kattaki ağı alt kata çekmem mümkün değil. Ek olarak telefonumun internetini gerektiği zamanlar kablo ile aynı anda bilgisayarıma bağlayabilirim. Kısaca iki kablosuz bir kablolu internetim var. Bu tarz şeyleri pfsense ve OpenWrt benzer biçimde teknolojileri kullanarak birleştirebileceğim en makul yollar nedir?

Elimde pfsense ile kullanabileceğim fazladan bir aygıt mevcut gene de mümkünse Github: alexkirsz / dispatch benzer biçimde bir yol ile internetlerimi birleştirmek isterim. Bu Git’i denedim ve maalesef bağlantıları birleştiremedim. Eskiden bağlantıları oldukça güzel birleştiren bir proje vardı fakat şu an bulamıyorum. Bu tür bir proje bilende söyleyebilir. İki tane ..Mb/s webin birleşimi toplamlarının %85-90’ı etse gene güzel.

Yiğit Kamuray’ın açmış olduğu “web birleştirme iyi mi yapılır?” mevzusunda Disty hocanın “eski yada boşta bir bilgisayarınız var ise iki tane daha Ethernet kartı takıp OpenWrt yada pfsense kurup kullanabilirsiniz. Ben kendi bilgisayarımda bir sanal makinede pfsense kullanıyorum.” demesine istinaden burada kendisini etiketleyerek mevzuyu açtım. @Disty