Oyun kanalı nasıl büyür? | Technopat Sosyal

Ekipmanlar;
Ilk olarak bir mikrofona ihtiyacınız var. BM800 + Phantom Power size iyi bir ses sağlar sadece birazcık tuzludur tutarları. BOYA BY-M1 yaka mikrofonu alabilirsiniz. Fakat pop filtreyi ihmal etmeyin, ek olarak yankı da olmamalı.
İkinci olarak Webcam lazım, C920 şeklinde pahalı kameraları seçmeyin. Başlangıçta Everest SC-HD03 webcam işinizi görür bizzat kendim kullanıyorum.
Üçüncü olarak da ayarlanabilir iyi ışık veren led bir lambaya ihtiyacınız var, softboxlar başlangıçta aşırıya kaçar ve pahalıya patlar.
Arkaplanınızın toplu ve muntazam olması koşul. İlerleyen zamanlarda yeşil arkaplan alıp güzel arkaplan fotoğrafları koyabilirsiniz.
Klavyenizin videoya ses vermemesi lazım. Mekanik istiyorsanız kırmızı, siyah yada turunucu switchli klavyelere ihtiyacınız var.
Bilgisayarınız iyi olacak bilhassa işlemciniz. Yoksa render yaparken sinirden kanalı silip bilgisayarınızı da parçalayabilirsiniz.
Bilgisayarınızın fan sesi, ses kaydına yansımamalı.

Kanal;
Görüldüğünde seyircilere sizin kanalınızı hatırlatacak, kanalınız ile bağdaşmış bir sembole ihtiyacınız var.
İlk 1000-2000 aboneye kadar abone sayınızı gizleyin, abone sayınızın azca bulunduğunu görenler abone olmaktan çekinebilir.
Video adları de dikkat çekici olmalı. Boş ve uzun şeylerle başlığınızı doldurmayın. Izahat kısmını da aynı şekilde kanal ile ilgili şeyler ile ve arama kısmına yazıldığında sizin videonuzun çıkmasını sağlayacak aranma sayısı fazla olan kelimeleri etiket olarak yazın.
Oyun sektörü birazcık azca izlenmeye başlandı fakat kitlesi hâlâ sağlam. Online oyunlardan fazlaca, tabiri caizse insanların yiyecek yerken izleyeceği keyifli oyunların videolarını, düzgüsel zamanda izlenmesi için de insanları baymayacak, devamlı etken kalan online oyunlar çekmelisiniz. Hikayeli oyunlar da kesinlikle çekmelisiniz.
Başlangıçta yorum atanları kalpleyin ve sual soranlara cevap verin.
Kişisel instagram hesabınızı paylaşırsanız eğer insanlarla aranızdaki bağ kuvvetlenir fanlarınız ortaya çıkmaya adım atar.
Bunların yanında vlog da çekebilirsiniz.

Montaj ve Kayıt;
Microsoft Store’daki Animotica kullanılabilir, oldukça pratiktir ve cüz’i bir miktar karşılığı premium da satın alabilirsiniz. Bunun yanında DaVinci Resolve, Openshot ve Hitfilm Express. Bunların içinde Animotica ve Openshot, Türkçe desteklemektedir.
Kamera kaydında Windows’un kendi kamera kayıt programını, ses içinse Audacity işinizi fazlasıyla görecektir.
Oyunların kaydı için Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız GeForce Experience, AMD ekran kartı kullanıyorsanız AMD ReLive işinizi fazlasıyla görür. Bunlar haricinde OBS Studio ve Fraps da iyi seçenekler arasındadır sadece bu programlar FPS düşüşü yaşatabilir. Ekran kartınızın hususi durumunu kullanmanız yerinde olacaktır.

Platformlar ve Sunucular;
Discord sunucunuz kesinlikle olsun takipçileriniz ile iç içe olmalısınız. İçerik olarak Discord’daki takipçilerin ile çekeceğiniz ufak soru-cevap seçimi yada challengelar insanları videoya çıkmak için Discord sunucunuza gelmeye teşvik eder.
Twitch platformunda gösterim açmak da size ek kitle kazandırır ve gene takipçilerinizle iç içe olmuş olursunuz. Alacağınız bağışlar da azca olsa bile kazanacağınız paraya katkı yapar.
Oynayacağınız online oyunlarda klan seçimi bir şey bulunuyorsa durmayın, açın ve takipçilerinizi çağrı edin.
Minik de olsa çekilişler yapmayı dikkatsizlik etmeyin. Ucuzundan da olsa Steam random key çekilişi olabilir.
Takipçilerinizi Twitter, İnstagram şeklinde platformlardaki hesaplarınıza çağrı edin.

İçerik;
Sık video koymalısınız ve içeriğiniz bolca olmalı. Yurt dışından bulabileceğiniz içerikleri değiştirip ülkemize uyarlayabilirsiniz.
Samimi ve konuşkan olun, komiklik yapmak için kendinizi kasmayın. Bir içinde ne olduğu sırf takipçiler istiyor diye siz zevk almıyorsanız çekmeyin, kasıntı olur.
İntro koymayın direkt olarak videoya girin fakat outro mühim onu koyun. Outronun dizaynı ve kullanacağınız müzik mühim.
Videoda telifsiz alttan alttan çalan fon müzikleri olmalı.
İlerleyen zamanlarda yenileyeceğiniz ekipmanların kutu açılımı videolarını çekin.
Minecraft, Bannerlord, Satisfactory şeklinde oyunların serisini çekin, zira izlenen seriler.
Dost grubunuz var ise GTA Online’da Playlist videoları çekebilirsiniz.

Benim aklıma bunlar geldi. kanalınızın hakkında kısmını da doldurmayı ihmal etmeyin. Söyleyebileceklerim bu kadar aklıma geldikçe ekleme yaparım :)