Türk Telekom’da download 1.47 Mbps

Merhaba,
100 Mbps tarifeli Türk Telekom durağan(durgun) web kullanıyorum. İlk kurulduğu günden beridir bir kere dahi hız sıkıntısı yaşamamıştım. Sadece bugün işten eve döndüğümde neredeyse “web yok” diyebileceğim kadar yavaş bir web hızım var. Normalde 75 Mbps civarında stabil bir hız alırken bugün aşağıda da görebileceğiniz benzer biçimde 1.47 Mbps civarında hız alıyorum. YouTube bile açılmıyor. Bu mevzuyu dahi zor bela açtım :)

Hız Testi.JPG

Upload hızımda hiçbir problem yok. Aslolan sorun download hızında. Türk Telekom alan kişi hizmetlerini aradım. Onların belirttiğine nazaran modeme gelen internette ve santralde bir arıza görünmüyormuş. Modemi birkaç kere resetledim (kapatıp açtım), modem arayüzüne girip değişik kanallara geçtim öyleki denedim fakat sorunum çözülmedi.

Benim ve alan kişi hizmetlerinin aklına başka bir çözüm yolu gelmiyor. Kafayı yiyeceğim. Bu niçin oluyor olabilir? Problemi tespit edebilirsem çözümünü de bulurum fakat probleminin tespitini bir türlü yapamadım. 2015’ten beri Türk Telekom aboneliğim var ve bu durumla ilk kere karşılaşıyorum. Bilginiz olmasa dahi yorumlarınız bile benim için fazlaca kıymetli. Niçin olabileceğine dair aklınıza gelenleri yazsanız da bana ışık tutacaktır. Destek olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekleme: Ayrıca kablolu ve kablosuz her türlü hız testi yaptım netice değişmiyor. Doğrusu problem kablolu/kablosuz bağlantıdan kaynaklanmıyor.