Türk Telekom’un Anayasaya Aykırı Hareketi

Merhaba, 06/09/2021 tarihinde büyük bir hata yaparak Türk Telekom’a iki senelik bir abonelik yaptırdım. O vakit satıştaki eleman bana sizin VDSL’de boş portunuz yok, ADSL’de boş portunuz var. Biz size ADSL abonelik yapalım, 1-2 aya VDSL boş port açılır, sizi VDSL’e taşırız dedi ve bizi haberdar edileceği söylendi. 12 Mbps interneti bana sattılar.

Peşinden aylarca aramadığım yer kalmamasına karşın, pozitif yönde bir dönüş alamadım. Doğal Türk Telekom bizlere boş port getirene kadar, Superonline fiber getirdi. Fiber’e geçmek istediğimde ise bana cayma bedeli çıkardılar. Ortalama 2000 TL’ye yakın bir karşılık. Normalde bu anayasal olarak bir yanlış. 6502 Sayılı kanun, 52. Madde, 4. Fıkra’ya bakmış olduğunuzda bunu görebilirsiniz. Bunu gerekçe gösterdim ve bana “Biz indirim miktarını talep ediyoruz diyorlar.”

Her gün Göknet’in web sitesinden port durumu denetim ettim. 02/07/2022 tarihinde “kendi” sorgulamam ile boş port bulunduğunu gördüm ve geçişimi sağladım. Bu vaka 1,5 senelik Türk Telekom sürecimdeki tek pozitif yönde vakaydı galiba. 50Mbps internetime kavuştum.

Şu anlık kullandığım paket şu: Evde İnternet Kampanyaları ve Paketleri | Türk Telekom Fiyatını deneyin.

Bu problemler hakkında ne tweetler attım, asla destek olmadılar. Hatta bugün “Türk Telekom’dan kurtuluyorum” yazdım sonrasında beni aradılar. Iyi mi destek olabileceklerini sordular. 1,5 yıl süresince destek olmadılar şimdi destek olacakları tuttu.

Yeni geçtiğim paket ise şu: Superonline Fiber Yüksek Hız Paketi Hususi Fırsat Kampanyası – TURKCELL SUPERONLINE

Fiyatın pahalılığın yanında bir de destek göremiyorsunuz, muhatap bulamıyorsunuz. Anayasaya aykırı işlem de mevcut aslına bakarsan. Gidip bir de dava açan dostlarım var. Adamların avukatları da sağlam. Taahhüdü imzaladığınızda kaçarınız yok. Taahhütsüz abone olayım diyorsunuz fiyatlar iki katına çıkıyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.