TurkNet’te sürekli internet kopuyor | Technopat Sosyal

Merhaba, bundan 5 ay kadar ilkin TurkNet GigaFiber internetini kullanmaya başladım. TurkNet GigaFiber hizmetini kullanmadan ilkin Türk Telekom 50 Mbps VDSL web kullanıyordum. Çevremde TurkNet ile ilgili oldukça fazla yakınma vardı fakat ben bir talih verip kullanmak istedim. Türk Telekom web hizmetimi dondurup, TurkNet’e geçtim. Türk Telekom’u dondurma sebebim TurkNet’e oldukça fazla güvenmemem.

Ilk olarak ilk aylarda pek bir sorun yaşamadım. Son 1 aydır yaşadığım problemi da hiçbir web sağlayıcısında yaşamadım. İlk olarak kopmalar başladı. Twitch üstünden gösterim izletmemeye ve oyunlarda yüksek ping değerleri görmeye başladım. Devamlı olarak web gidip geliyordu. Bununla ilgili uzun uğraşlar sonucunda TurkNet çalışanlarına ulaşabildim. Bana bir kişinin gelip bakacağını söylediler. Gelen şahıs TurkNet çalışanı değildi sanırım. Insanın iş umurunda değildi. TurkNet’e küfürler ediyor, motosiklet satmaya çalışıyor. Bana diyor “senin bilgisayarın bozuk olabilir, internette bir şey yok” sonradan anlıyor ki internette problem var. Sinyal değerlerim 33’müş. Ondan problem oluyormuş. Her her neyse internetim yedi gün kadar düzeldi. Şimdi yaşadığım problem gene benzer, 100’ün üstünde ping alıyorum. Twitch üstünden gösterim izleyemiyorum. İnternet hızımı ölçtüğümde ise 900 çıkıyor.

Ben anlamadım problem nedir? Bu bu şekilde devam edecekse dondurduğum Türk Telekom’a geri dönmek mecburiyetinde kalacağım. 50 Mbps hız almama karşın 4 senede bir kez ping problemi yaşamadım.