TurkNet’ten Netspeed’e geçiş tecrübem

Her insana merhaba dostlar daha ilkin açtığım bir mevzuda TurkNet’ten başka bir ISS’ye geçmek istediğini Millenicom ile Netspeed içinde kaldığımı hangisini almam icap ettiğini sormuştum bir çok şahıs Netspeed demişti bu yüzden Netspeed’e geçiş hayata geçirmeye karar verdim.
Ilk olarak Netspeed web sayfasına girip lüzumlu detayları doldurdum doğal ki eski ISS’den dönem numaramı ve kimlik bilgilerini de forma girdim ve yolladım. Ortalama otuz dakika sonrasında Netspeed satın alan hizmetleri tarafınca arandım ve bilgilerimi denetim ettikten sonrasında e-posta adresime hazır doldurulmuş 2 tane evrak PDF olarak geldi bunların çıktısını alıp imzaladım ondan sonra kimlik fotokopisi ilave ederek hepsini Yurtiçi Kargo ile parasız yolladım (MNG’de oluyor).

3 gün içinde evraklar firmaya ulaşmış oldu gene satın alan hizmetleri tarafınca arandım sesli onayım alındı ve geçiş süreci başladı 48 saat sürebilir dendi fakat 24 saat içinde web dahi kesilmeden geçiş tamamlandı bana SMS ile informasyon verildi ve modem şifresi gönderildi. Detayları modeme girdikten sonrasında hiçbir kesinti olmadan internetimi kullanmaya devam ettim ve aynı hızları alıyorum şunda hiçbir sorun yok.