VDSL internet bağlantısı ve modem

Dostlar, bir süredir Türk Telekom’dan çıkmaya çalışıyordum ve cayma bedeli beni bu şekilde bir şeye kalkışmaktan maalesef alıkoydu. Nitekim, internette yaşadığım kesintiler ve hızın yetersizliği üzerime gitmeye devam etti ve servisi çağırdık. Gelen servis, hatta bir sorun olmadığını, modemden meydana gelen bir sorun bulunduğunu söylediler.

Kullandığım modem ADSL2 tür modemdir ve hız yükseltmesi düşündüğümden dolayı, VDSL bir modeme geçiş yapmayı düşünüyorum. Bunu servis elemanına sorduğumuzda bizlere modem için 900 TL civarı bir ücret istediler. Bende internette VDSL türden modemlere baktım ve 400 TL benzer biçimde bir tutara satın alabiliyoruz.
Neticesiyle, servis elemanına tekrardan ulaştık ve modemin bizde bulunması durumunda ne yapacaklarını sormuş oldum. Biz modemi bağlarız ve kurulumunu yaparız dediler.
Fakat, elemanın bizlere önerisi VDSL altyapıya asla geçmememiz ve bu hali ile devam etmemiz. Sebebi ise, altyapının desteklemiyor olma ihtimali, internetteki altyapı sorgulama sonucunu söylediğimizde, internettekine güven etmek pek güvenceli olmuyor seçimi bir yanıt aldık.
İnternet altyapı sonucu:

1664982979307.png

Netice olarak, ben şimdi doğru muntazam çalışmayan bir modemin yerine tekrardan ADSL bir modem almaktan ziyade, VDSL bir modem satın alıp hem modem derdinden kurtulup hem de nispeten daha süratli bir web hızına erişmek isterim. Bu doğrultuda elemanın tavsiyesini dinlemeyip hız yükseltimi yapsam bir sorun yaşar mıyım? Ne tür VDSL modem önerirsiniz? Herhangi bir VDSL modemi almam kafi midir?